Blížíci se akce

20.-21. 5. Den otevřených dveří HZS Pardubice

Sobotní grilování

DSC_5652

Sobotní slunečné počasí jsme využili k prvnímu letošnímu grilování. Členové se při něm seznámili s obsahem evakuačního boxu (formuláře pro příjem osob a identifikační pásky) a následovala dlouhá diskuze o zapojování spolku do ochrany obyvatel v souvislosti s analýzou hrozeb.

Slovenský pohled na cvičení GLOBALSET 2015

Bez názvu

Slovenská Radioamatérská tísňová služba A.R.E.S. zveřejnila skvělý rozbor cvičení GLOBALSET 2015. Za zmínku stojí porovnání jednotlivých způsobů svolání ale i plno dalších věcí. Do cvičení se v regionu zapojilo 22 zemí, včetně Slovenska, Německa a Rakouska. Česká republika chyběla.

Rescue Marathon 2015

DSC_4972

Poslední zářijový víkend jsme se v Kostelci u Heřmanova Městce zúčastnili dalšího ročníku nesoutěžního cvičení dobrovolných hasičů a zdravotníků Rescue Marathon. Naši členové pomáhali se zajištěním radiokomunikace a dokumentací akce.

Policie pořídila vozidla se CB radiostanicemi

ALAN42_compleet

Minulý rok v červenci jsme psali o tom, že Policie ČR chce pořídit 105 speciálních vozidel pro monitoring reálných hrozeb, jejichž součástí budou také CB radiostanice. To se nyní stalo skutečností a v pondělí PČR převzala prvních 17 vozidel. Zvoleny byly ruční stanice Alan 42 včetně adapteru pro provoz z palubní sítě, externího mikrofonu a magnetické antény o délce 115 cm. K čemu policie plánuje CBčka používat? Viz. původní článek: http://rescueinfo.org/policie-poridi-vozidla-se-cb-radiost…/