Blížíci se akce

28.-29. 5. Aviatická pouť

PMR štafeta

Mapa_JN79VU

Mnozí z vás znáte a používáte malé PMR radiostanice. Jsou k sehnání ve většině hypermarketů a slouží jako chůvičky, levné spojení na sjezdovkách nebo dětem na hraní. Zatímco v zástavbě je jejich dosah řádově několik stovek metrů, z kopce na kopec není problém překonat sto kilometrů.

Sobotní grilování

DSC_5652

Sobotní slunečné počasí jsme využili k prvnímu letošnímu grilování. Členové se při něm seznámili s obsahem evakuačního boxu (formuláře pro příjem osob a identifikační pásky) a následovala dlouhá diskuze o zapojování spolku do ochrany obyvatel v souvislosti s analýzou hrozeb.

Slovenský pohled na cvičení GLOBALSET 2015

Bez názvu

Slovenská Radioamatérská tísňová služba A.R.E.S. zveřejnila skvělý rozbor cvičení GLOBALSET 2015. Za zmínku stojí porovnání jednotlivých způsobů svolání ale i plno dalších věcí. Do cvičení se v regionu zapojilo 22 zemí, včetně Slovenska, Německa a Rakouska. Česká republika chyběla.

Rescue Marathon 2015

DSC_4972

Poslední zářijový víkend jsme se v Kostelci u Heřmanova Městce zúčastnili dalšího ročníku nesoutěžního cvičení dobrovolných hasičů a zdravotníků Rescue Marathon. Naši členové pomáhali se zajištěním radiokomunikace a dokumentací akce.