PyroCar 2023

Čas od času vyrazíme i za hranice našeho kraje. Nejinak tomu bylo také tento víkend, kdy se na přibyslavském letišti konal VI. ročník oblíbeného hasičského festivalu PyroCar 2023, největšího setkání požárních automobilů v ČR. Pro nás šlo o premiéru, kterou jsme si parádně užili. Tentokrát jsme vynechali mapy ohrožení a o to víc se zaměřili na varovný signál, evakuační zavazadlo a další informace z ochrany obyvatelstva. Jako obvykle jsme si pro návštěvníky připravili dva testy znalostí – krátký na magnetické tabuli a o něco náročnější prostřednictvím QR kódu. Děkujeme všem odvážlivcům, výsledky byly více než zajímavé. Děkujeme i všem, kdo s námi prohodili pár slov a navázali kontakty do budoucna. Velké díky pak patří SH ČMS za možnost být u toho.

Branný den v krytu

Vzpomínáte na brannou výchovu ve školách? Tak přesně to si mohly vyzkoušet děti, které v sobotu 12. srpna zavítaly na Branný den v krytu pod pardubickým zámkem. Na své si přišli i dospělí, pro které připravil Military klub Ostřešany zážitkové prohlídky s ukázkou práce krajského velitelského štábu civilní obrany. A jaká vypadá současná moderní ochrana obyvatelstva? Tak od toho jsme tam byli my.

Taktické cvičení INVAKUACE

Slovo evakuace všichni známe. Setkali jste se ale někdy s pojmem invakuace? Toto stále ještě nepříliš známé slovo označuje situaci, kdy nebezpečí nehrozí uvnitř objektu, ale naopak v jeho okolí.

Putování za Libuší

Bylo nám ctí. Stejně jako vloni, i letos jsme se zapojili do zabezpečení nočního Putování za Libuší k uctění obětí heydrichiády. Na téměř 40 odvážných čekalo 33,6 km mezi pardubickým Památníkem Zámeček a osadou Ležáky. Akci připravil Památník Zámeček Pardubice, Statutární město Pardubice a Klub vojáků v záloze Pardubického kraje – Patriot.

Kamion fest na letišti v Chrudimi

O víkendu se na chrudimském letišti odehrál již čtvrtý ročník akce Kamion fest, která byla spojena s podporou dětského domova Nová Ves u Chotěboře. Druhým rokem nechyběl ani preventivní stan spolku Rescueinfo.