Další aktivity

Vzdělávací modul „Ochrana člověka za mimořádných událostí“

Občanské sdružení Rescueinfo v roce 2008 iniciovalo vznik projektu Vzdělávací modul „Ochrana člověka za mimořádných událostí“. Projekt byl následně vybrán k realizaci v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a během roku 2009 prošlo jednotlivými semináři celkem 60 pedagogů z Královéhradeckého kraje.

Každý účastník, který prošel celým projektem, absolvoval školení na téma mimořádných událostí v rozsahu 34 hodin (8 setkání v průběhu roku). Účastníci projektu mohou nadále využívat konzultací a naší pomoci při organizaci praktických cvičení.
Z důvodů administrativní náročnosti jsme byli pouze partnerem projektu a podíleli jsme se na zpracování obsahové části projektové dokumentace, lektorském zajištění a doprovodných aktivitách.

Web VarujemeVas.cz – Jednotný systém varování a vyrozumění

Sirény. Slýcháme je každou první středu v měsíci, kdy nás hlasitě upozorňují na svoji existenci. Na to, že tu stále jsou, připraveny nás upozornit na nejrůznější nebezpečí, která dnešní doba přináší. Přestože tu jsou již mnoho let, stále se potýkají s jedním velkým a zásadním problémem – málokdo jim rozumí.
Pardubické občanské sdružení Rescueinfo se proto rozhodlo spustit internetové stránky VarujemeVas.cz, které jsou zaměřené výhradně na varování obyvatel pomocí sirén.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *