Nácvik pomoci při mimořádných událostech

V sobotu 17. listopadu čekal naše členy nácvik pomoci při mimořádných událostech. První část byla zaměřena na zajištění horkých nápojů pro zasažené osoby, což představovalo stavbu stanu, zprovoznění elektrocentrály a obsluhu elektrické várnice.

Po obědě (při němž jsme si vyzkoušeli ohřev menšího množství stravy) čekala na naše členy druhá část – teorie o evakuaci a následný nácvik evidence evakuovaných osob.

Vzhledem k tomu, že na listopad pro nás naplánoval Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje odbornou přípravu, rozhodli jsme se spojit tyto dvě věci v jednu. Rádi jsme proto na našem nácviku přivítali zástupce hasičů – kpt. Ing. Hanu Šepsovou, která má na starosti ochranu obyvatel u HZS Pardubického kraje, územního odboru Chrudim.

Vzhledem k tomu, že šlo o nácvik, nebyla pro nás důležitá rychlost, ale odhalit chyby, které je potřeba vychytat. Přesto už víme, že reálně jsme schopni poskytnout prvních 10 litrů horkého čaje nebo kávy během 15 minut od příjezdu.

Děkujeme Statutárnímu městu Pardubice, které podporuje naši preventivní i krizovou činnost a městu Nasavrky za poskytnutí prostoru pro nácvik.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *