Propagace složek IZS

Na území obcí s rozšířenou působností Pardubice a Chrudim nepůsobí jen profesionální složky integrovaného záchranného systému, ale také mnoho organizací dobrovolných. Ať už jsou to sbory dobrovolných hasičů, dobrovolné jednotky obcí nebo zdravotníci.

Přestože všechny nebo alespoň velká část těchto organizací zvládá svoji „práci“ na vysoké úrovni a mnohdy dokáží plně zastoupit své placené kolegy, v jedné oblasti často zaostávají…
Tou oblastí je KOMUNIKACE. Přesněji komunikace s veřejností.

Snad každá velká organizace, základní složky IZS nevyjímaje, mají lidi, kteří se zabývají vztahy s veřejností – tiskové mluvčí. Ti zajišťují pravidelný přísun informací o činnosti své organizace široké veřejnosti.
Jak ale komunikují s veřejností například dobrovolní hasiči nebo záchranáři?

Mnoho lidí je přesvědčeno, že dobrovolné hasiče společnost nepotřebuje. Hasí jenom svoji žízeň, v případě požáru je nahradí profesionální hasiči a stojí obec peníze. Peníze, které lze využít na něco jiného – například na místní fotbalisty.
Ano, není to pravda.  Jenže kde se to mají lidé dozvědět, pokud zrovna nejsou velké povodně, při nichž vždy obliba hasičů prudce vzroste, aby časem zase klesla. Kde se běžný občan dozví, že ti hasiči, kteří sedí večer v „PS dvojkách“ u piva, předtím celý den nacvičovali náročné zásahy.

Samozřejmě, jsou jednotky, které mají vlastní dokumentaristy a všichni jsou tak průběžně „zásobováni“ novinkami ze života jednotky, ale není jich mnoho. Jak často se veřejnost dozví o tom, co dělá jejich jednotka? Jednou do roka, když zrovna v obci hoří? Kde je potenciální sponzor více vidět – u hasičů nebo u fotbalistů?

Buďte vidět!

Chcete, aby o Vaší činnosti lidé věděli? Chcete zlákat sponzory nebo jen zvýšit „svoji“ část z rozpočtu obce? Musíte být vidět i v okamžiku, kdy se nic neděje. Cvičení, nová technika, prevence. To vše jsou věci, které si zaslouží pozornost.
Občanské sdružení Rescueinfo proto nabízí v rámci projektu Rady v nouzi bezplatnou pomoc při propagaci Vaší činnosti.

Možnosti prezentace

Aktuality na portálu Radyvnouzi.cz
Fotografie a články z Vaší činnosti můžete posílat na info@rescueinfo.org.

Dokumentace cvičení, předávání techniky a podobně
V případě,  že organizujete například cvičení, můžeme zajistit foto a videodokumentaci celé akce a následnou prezentaci najen na tomto portálu, ale také například na Požáry.cz, 155ka.cz, blog.idnes.cz a dalších. Samozřejmostí je také využití sociálních sítí.

Ukázky z naší činnosti

Rescue Marathon 2011 2014
Akce určená zdravotnickým týmům. Ty si v jejím fyzicky a psychicky náročném průběhu prověřili své zdravotnické schopnosti. Účastníky čekalo několik desítek hodin s minimálními přestávkami na spánek, avšak na druhé straně mnoho neopakovatelných zážitků a nových zkušeností.
Články: Radyvnouzi.cz, 155ka.cz, Blog.idnes.cz.

Cvičení JSDH Heřmanův Městec
Bývalý zemědělský objekt v nedalekých Klešicích se na jedno odpoledne proměnil v parkovací dům, v němž vypukl požár a plameny uvěznily asi desítku osob. V nastalé panice došlo k dopravní nehodě se zraněním a zasahující hasiči tak měli práci zkomplikovanou o nutnost vyprostit zraněné z vozidla. To vše v dýchací technice a silně zakouřeném prostoru.
Články: Radyvnouzi.cz, Požáry.cz, Blog.idnes.cz.

Taktické cvičení Evakuace
Přívalový déšť rozvodnil potok Ředička, ta začíná ohrožovat obec a je proto nutné zahájit okamžitou evakuaci ohrožených osob. Takový byl záměr taktického cvičení Hasičského hasičského sboru Pardubického kraje a jednotek sborů dobrovolných hasičů, které se pod názvem „Evakuace“ uskutečnilo v pátek 27. dubna od 17 hodin v Dolních Ředicích na Pardubicku.
Články: Radyvnouzi.cz, Požáry.cz, Blog.idnes.cz.

V případě zájmu nás kontaktujte:
Telefon: 603 981 272
E-mail: info@rescueinfo.org

Share

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

20 − 6 =