Policie pořídí vozidla se CB radiostanicí

Policejní prezidium dnes vyhlásilo veřejnou zakázku na dodávku 105 speciálních vozidel pro monitoring reálných hrozeb v policejním provedení. Předpokládaná hodnota zakázky, která bude spolufinancována z prostředků EU v rámci projektu „Zvýšení akceschopnosti Policie ČR při řešení mimořádných událostí“, činí téměř 165 milonů korun. Samotná zakázka je vázána na získání dotace z evropských fondů a v případě jejího neposkytnutí bude zakázka zrušena.

panelZ požadavků na vozidlo a jeho vybavení vyplývá, že půjde o techniku určenou pro dopravní policii, respektive vyšetřování dopravních nehod. Vozidlo bude dispozičně řešeno obdobně, jako současně používaná vozidla pro šetření nehod. Součástí tedy bude pracovní stůl pro výpočetní techniku a úložné prostory pro specální techniku.
navíc zadavatel požaduje každé vozidlo vybavit automatickým osvětlovacím stožárem s LED reflektory a sklápěcím diodovým panelem pro zobrazení dopravních informací.

 

Jedním z požadavků zadavatele také je, vybavit každé z vozidel ruční CB radiostanicí s adaptérem pro napájení z palubní sítě vozidla, externím reproduktorem a magnetickou anténou.
Důvod, proč budou vozidla vybavena tuto radiostanicí nám objasnila plk. Ing. Jana Macalíková z Policejního prezidia: „Speciální vozidla pro monitoring reálných hrozeb mají být vybaveny občanskou radiostanicí CB z důvodu potřeby komunikace policie s uživateli těchto zařízení, a to převážně s řidiči nákladní, respektive kamionové dopravy. Použití se předpokládá v případě komplikací v dopravě, a to především při živelných událostech, kdy je například nutné tato vozidla odklonit z trasy nebo včas varovat před možným nebezpečím či krizovým stavem.“

Bez názvu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *