Představíme se na Dni prevence a ochrany obyvatelstva

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje ve spolupráci s SDH Pardubice – město pořádají pod záštitou ředitele HZS Pardubického kraje plk. Ing. Miroslava Kvasničky DEN PREVENCE A OCHRANY OBYVATELSTVA. Uskuteční se ve čtvrtek 6. června 2013 od 9 do 16 hodin na Pernštýnském náměstí v Pardubicích.

Během dne se představí všechny složky integrovaného záchranného systému – hasiči, policisté a zdravotníci.

– 09.30 hodin ukázka kynologické skupiny
– 10.00 hodin ukázka požárního útoku mladých hasičů
– 10.30 hodin vyproštění osob z havarovaného vozidla (součinnost IZS)
– 11.00 hodin psi určení na vyhledávání podezřelých zásilek (Celní správa)
– 11.30 hodin požár automobilu
– 13.00 hodin psi určení na vyhledávání podezřelých zásilek zásilek (Celní správa)
– 13.45 hodin vyproštění osob z havarovaného vozidla (součinnost IZS)
– 14.15 hodin požár automobilu
– 14.30 hodin ukázka požárního útoku mladých hasičů
Příslušníci odboru prevence a odboru ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS Pardubického kraje poskytnou občanům odpovědi na jejich dotazy a rady, jak se chovat při mimořádných událostech nebo požárech a jak jim předcházet. Pro děti jsou po celý den připraveny dovednostní a vědomostní soutěže o ceny.
Tradičně nebude chybět ani stánek občanského sdružení Rescueinfo, jehož členové poradí, jak se chovat při nejrůznějších mimořádných událostech, jak rozpoznat varovné sirény nebo co sbalit do evakuačního zavazadla. Součástí našeho stánku bude také prezentace projektu Rady v nouzi.
Na Dni prevence a ochrany obyvatelstva, jehož hostem bude známý moderátor pořadu Tísňová linka MIREK VAŇURA, spolupracují Institut obyvatelstva Lázně Bohdaneč, Policie ČR, Městská policie Pardubice, ZZS Pardubice, ČČK Pardubice, Celní správa Pardubice, Rescueinfo a Kynologové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *