Přidejte se

Láká Vás, umět si poradit v nouzi a dokázat pomoci při mimořádných událostech?

 Pak hledáme právě VÁS!

Jsme spolek (dříve občanské sdružení), působící na Pardubicku a Chrudimsku, zabývající se vzdělávací a osvětovou činností v oblasti ochrany obyvatel a pomoci při mimořádných událostech.

Co Vás čeká?

ODBORNÁ PŘÍPRAVA

Naši členové procházejí soustavnou přípravou v oblastech, jako je evakuace, povodně, varování obyvatel a mnohé další. Součástí jsou také různá cvičení, zaměřená například na radiokomunikaci, pátrání v terénu nebo organizaci humanitárních činností.

WP_20160225_005

PREVENTIVNÍ AKCE

Získané dovednosti a zkušenosti si naši členové nenechávají pro sebe, ale předávají je široké veřejnosti při preventivních akcích, jako jsou dny IZS nebo nejrůznější akce s bezpečnostní tématikou a besedy v obcích.

DSC_4940

AKTIVITY PRO ŠKOLY

Už několik let pravidelně podporujeme školy při výuce ochrany člověka za mimořádných událostí. Zajišťujeme cvičné evakuace škol, přednášky pro žáky a studenty nebo stanoviště pro praktická cvičení.

DSC_1292

POMOC PŘI MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTECH

Své znalosti a dovednosti jsou členové schopni využít při řešení mimořádných událostí. Organizovali jsme například humanitární sbírku při povodních nebo se podíleli na cvičeních krizového štábu „EVAKUACE 2006“ a „EVAKUACE 2009“. Od března 2016 můžeme být na základě Dohody o poskytnutí osobní a věcné pomoci povoláváni Hasičským záchranným sborem k záchranným pracem – především zajištění evakuace a další úkoly ochrany obyvatel.

DSC_2482

SPOLEČNÉ AKCE

Čekají Vás také exkurze na pracoviště IZS, zdokonalení v používání radiostanic při radioamatérských akcích nebo víkendové posezení s grilováním.

DSC_2024

Pokud o nás chcete vědět víc, ozvěte se nám na facebooku, mailem nebo na telefon 603981272.

One thought on “Přidejte se

  1. Dobrý den, moc rád bych jsem se chtěl stát Vašim členem.Zajímám se o radiokomunikaci pracuji ve volném čase s vysílačkama a také jsem pořadatelem závodů psích spřežení kde s dalšími kolegy zajištujeme radiokomunikaci. S pozdravem Miroslav Heteš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *