Přidejte se

Láká Vás, umět si poradit v nouzi a dokázat pomoci při mimořádných událostech?

 Pak hledáme právě VÁS!

Jsme spolek (dříve občanské sdružení), působící na Pardubicku a Chrudimsku, zabývající se vzdělávací a osvětovou činností v oblasti ochrany obyvatel a pomoci při mimořádných událostech.

Co Vás čeká?

ODBORNÁ PŘÍPRAVA

Naši členové procházejí soustavnou přípravou v oblastech, jako je evakuace, povodně, varování obyvatel a mnohé další. Součástí jsou také různá cvičení, zaměřená například na radiokomunikaci, pátrání v terénu nebo organizaci humanitárních činností.

WP_20160225_005

PREVENTIVNÍ AKCE

Získané dovednosti a zkušenosti si naši členové nenechávají pro sebe, ale předávají je široké veřejnosti při preventivních akcích, jako jsou dny IZS nebo nejrůznější akce s bezpečnostní tématikou a besedy v obcích.

DSC_4940

AKTIVITY PRO ŠKOLY

Už několik let pravidelně podporujeme školy při výuce ochrany člověka za mimořádných událostí. Zajišťujeme cvičné evakuace škol, přednášky pro žáky a studenty nebo stanoviště pro praktická cvičení.

DSC_1292

POMOC PŘI MIMOŘÁDNÝCH UDÁLOSTECH

Své znalosti a dovednosti jsou členové schopni využít při řešení mimořádných událostí. Organizovali jsme například humanitární sbírku při povodních nebo se podíleli na cvičeních krizového štábu „EVAKUACE 2006“ a „EVAKUACE 2009“. Od března 2016 můžeme být na základě Dohody o poskytnutí osobní a věcné pomoci povoláváni Hasičským záchranným sborem k záchranným pracem – především zajištění evakuace a další úkoly ochrany obyvatel.

DSC_2482

SPOLEČNÉ AKCE

Čekají Vás také exkurze na pracoviště IZS, zdokonalení v používání radiostanic při radioamatérských akcích nebo víkendové posezení s grilováním.

DSC_2024

Pokud o nás chcete vědět víc, ozvěte se nám na facebooku, mailem nebo na telefon 603981272.

Share

1 comment to Přidejte se

  • Miroslav Heteš

    Dobrý den, moc rád bych jsem se chtěl stát Vašim členem.Zajímám se o radiokomunikaci pracuji ve volném čase s vysílačkama a také jsem pořadatelem závodů psích spřežení kde s dalšími kolegy zajištujeme radiokomunikaci. S pozdravem Miroslav Heteš

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

two × two =