|
SIRÉNA. Téma, které od rána rezonuje Pardubicemi. Kolem jedné hodiny v noci se spustil koncový prvek varování, který začal produkovat signál Všeobecná výstraha – kolísavý signál v délce 140 sekund (viz. video od Jakuba Petružálka). Protože téma značně plní sociální sítě, dovolím si přidat pár poznámek.
Přemýšleli jste někdy nad tím, kde hledat informace při mimořádných událostech a krizových situacích? Tak právě na tohle téma jsme si povídali v lednovém vydání Magazínu Hasiči. Navazujeme tak na předchozí rozhovor, který se týkal připravenosti domácností nejen na narušení dodávek energií.
Hlavní myšlenku dokumentu vyjadřuje už slogan na titulní stránce – „Připravený občan, připravený stát.“ Jak dále upřesňuje (dnes již bývalý) generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genpor. Ing. Drahoslav Ryba, celý systém se neobejde bez odpovědného přístupu občanů. Schopnost každého z nás pomoci sobě i druhým významně přispívá ke snižování dopadů mimořádných událostí a krizových situací.
Vláda 7. prosince schválila Národní radiační havarijní plán. Jedná se o podrobný (54 stran) dokument, na jehož vzniku se kromě Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) podílelo například také Ministerstvo vnitra – Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, krajské HZS, krizové útvary krajských úřadů a řada dalších. Plán vychází z požadavků atomové legislativy a řeší přípravu na radiační havárii vzniklou na území ČR nebo v zahraničí.
Do připomínkového řízení vstoupila dlouho očekávaná novela „vodního zákona“, řešící problematiku sucha. Těch novinek je tolik, že jejich výpis by vyšel na několik stránek. Takže jen stručně:
|
|
Poslední komentáře