Evakuační checklist

Víte, co si sbalit do evakuačního zavazadla? A vzpomněli byste si na všechny tyto věci i o půlnoci, když vás vzbudí zvuk sirény?

Připravili jsme jednoduchý odškrtávací seznam, který vám s rychlou přípravou evakuačního zavazadla pomůže.

☑️ V jeho druhé části pak naleznete seznam úkonů, na které byste při opuštění domova neměli zapomenout (pokud nejde o krátkodobou evakuaci). Jeho poctivé odškrtávání oceníte později v evakuačním středisku během přemýšlení o tom, zda jste na něco nezapomněli.

Formulář ve formátu .pdf můžete stahovat zde

❗ Tip: Určitě nebude na škodu, když si seznam předem vytisknete a spolu s důležitými dokumenty uložíte do jedněch desek. V případě evakuace pouze dobalíte další věci a jste připraveni.

‼️ Pamatujte, že uvedený seznam se týká událostí, které předpokládají delší pobyt mimo domov. Při krátkodobých událostech stačí léky a doklady.
A hlavně – pokud není na nic čas, bude úplně stačit, když s sebou vezmete jednu jedinou věc – svůj život. Ty ostatní věci nejsou tak důležité.

⚠️ Chcete znát doporučené postupy pro další situace nebo vědět, jak svoji domácnost připravit na mimořádné události? Přidejte se do naší nové skupiny https://www.facebook.com/groups/znatznamenaprezit/ ⚠️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *