Sbírka dětského oblečení pro mimořádné události

Při každých povodních média ukazují dramatické záběry evakuace promoklých dětí z letního tábora nebo školy v přírodě. Stejně tak po požárech bytových domů můžeme vidět do dek zabalené děti, jejichž oblečení zůstalo v hořícím domě. Ve spolku Rescueinfo jsme se proto rozhodli rozšířit naše krizové boxy a další vybavení pro prvotní pomoc zasaženému obyvatelstvu o předem připravené sady dětského oblečení. Ty budou zataveny v igelitových obalech, označeny podle věku a připraveny na vyžádání složek Integrovaného záchranného systému nebo představitelů obcí z Pardubicka a Chrudimska.

Jedná se o oblečení pro překonání prvních hodin po události, kdy nejde o jeho vzhled, ale především funkčnost. Budeme Vám vděčni za:

• dětské tepláky a teplákové soupravy
• dětské mikiny
• dětská trička
• dětské ponožky
• kojenecké oblečení

Podrobnosti: https://www.facebook.com/groups/sbirkaobleceni

Možná si říkáte, jak zaručíme, že veškeré darované oblečení bude sloužit pouze k uvedeným účelům. Je to jednoduché:
Od roku 2016 máme s Hasičským záchranným sborem Pardubického kraje podepsánu Dohodu o poskytnutí osobní a věcné pomoci. Údaje o počtu vytvořených sad oblečení budou proto součástí pravidelné aktualizace smlouvy a budeme tak garantovat jejich připravenost. Tyto počty budou zároveň veřejně přístupné na našem webu.
Stejně tak je tomu například už nyní se 130 nafukovacími postelemi, které máme pro případ evakuace k dispozici.

Aktuálně potřebujeme především sběrná místa – budeme vděčni všem mateřským centrům, dětským obchůdkům a dalším, kdo se rozhodnou připojit. Letáky pro sběrná místa máme připravené. Kontaktujte nás prosím na tel. 603 981 272 nebo michal.bares@radyvnouzi.cz. Děkujeme.

První sběrná místa:
– Pardubice, nedaleko Anenského podjezdu (nutná předchozí domluva na 603 981 272)
– Nasavrky, Havlíčkova 285
– Pardubice, potraviny Kubík – Štrossova 167, p. Křenová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *