Video: Den ochrany člověka ve Stěžerách

V úterý 18. října jsme se podíleli na zorganizování Dne ochrany člověka pro Střední školu veřejnosprávní a sociální ve Stěžerách u Hradce Králové.

Celá akce začala krátce před jedenáctou hodinou cvičným požárním poplachem a evakuací školy.
Ten byl zcela v naší režii a nikdo ze studentů ani pedagogů netušil, jakým způsobem bude probíhat.

Zcela nečekaně tak došlo v nejvyšším podlaží k požáru, který „zpozoroval“ jeden z žáků školy. Ihned uvědomil pedagoga v nejbližší třídě a čekal na další instrukce.
Zaměstnanec školy, jemuž byl požár oznámen, poslal žáka oznámit požár do ostatních tříd.

Následně se všichni evakuovali po stanovených evakuačních trasách. V přízemí byl členy sdružení zahrazen zadní východ a všichni opouštěli školu pouze hlavním východem.
Abychom prověřili evakuaci školy skutečně důkladně, byl na jedné z toalet ukryt člen sdružení, o němž nikdo nevěděl a další členové dohlíželi na její průběh v jednotlivých podlažích.
Celý průběh jsme následně probrali s vedením školy a zpracovali do zprávy o cvičné evakuaci. Ta obsahuje podrobný průběh evakuace, slabé stránky a možnosti jejich řešení.

Po skončení evakuace jsme vytvořili dvě praktická stanoviště – dopravní nehodu a tísňové volání, na nichž se jednotlivé třídy střídaly. Ostatní stanoviště zajišťovali sami pedagogové s využitím našich prezentací a testů – živelní pohromy, havárie a varování obyvatel.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *